Faktory vplývajúce na cenu zemných a výkopových prác

16. 09. 2020 | 08:09

Bez znalosti konkrétnych informácií týkajúcich sa projektu je ťažké poskytnúť predstavu o konečných nákladoch. Zostavili sme zoznam niektorých hlavných faktorov, ktoré by mohli ovplyvniť cenu zemných a výkopových prác v Michalovciach, Humennom či Sečovciach.

Typ zariadenia, ktoré bude potrebné na výkopové práce

Výkopové práce sa nezaobídu bez rôznych nástrojov a strojov, ktoré sú veľké a ťažké. Spoločnosti míňajú veľa peňazí na prevádzku a údržbu týchto strojov. Aj to vplýva na výslednú sumu.

Veľkosť otvoru a množstvo pôdy a odpadu, ktoré sa musia premiestniť

Cena bude závisieť aj od veľkosti a hĺbky otvoru, ktorý sa vytvára. Napríklad, diera bude musieť byť oveľa hlbšia pre bazén, v porovnaní s tým, čo je potrebné urobiť pre klasický odtok. Vykopaním väčšej diery sa tiež zvýšia náklady súvisiace s odstraňovaním pôdy a prípadného odpadu.

Obdobie roka, počas ktorého sa práca vykonáva

Počas určitých období roka sú dodávatelia viac-menej zaneprázdnení. To znamená, že ceny budú pravdepodobne lacnejšie práve počas mimosesezónneho obdobia. Na začiatku jari či jesene je ideálne skontrolovať, či by mohla mať vonkajšia teplota vplyv na zemné práce či výkopové práce. V niektorých prípadoch budete musieť v Michalovciach, Humennom či Sečovciach počkať na mierne alebo teplé počasie. 

Druh pôdy, ktorá sa má vykopať

Ak má pôda vo vašom dvore či pozemku špecifické vlastnosti, ktoré komplikujú výkopový proces a zemné práce, môže to mať vplyv na konečnú cenu. Existuje mnoho rôznych typov pôdy. Samozrejme, mäkká pôda je na kopanie vhodná, zatiaľ čo pôda, ktorá je tvrdá môže práce skomplikovať.

Rada na záver: Pred podpísaním zmluvy sa uistite, že cenová ponuka obsahuje konkrétne informácie o cenách pre každú službu. Predídete tak nepríjemným prekvapeniam pri platení. Cena zemných prác môže byť rôzna, dávajte si pozor, aby ste zaplatili naozaj len za to, čo máte.


Autor: Admin Administrátor